DeutschMann® Rallye Trebišov: Dva ročníky, dvaja víťazi, pribudne tretí?

Za nami sú dva pekné ročníky DeutschMann® Rallye Trebišov a o necelý mesiac si do archívu pripíšeme tretí v poradí. Pozrime sa na vybrané štatistiky z uplynulých ročníkov tejto v podstate stále novej súťaže.

DeutschMann® Rallye Trebišov si od prvého ročníka drží stabilný dátum, ktorým je posledný augustový víkend, resp. prvá septembrová sobota. Nemení sa ani umiestnenie riaditeľstva, servisu a slávnostného štartu a cieľa súťaže. A rovnako sa nemenia ani organizátori – Auto Klub Košice a spoločnosť DeutschMann®. Čo sa mení, to sú súťažné trate a posádky.

logo

Predstavujeme trate 2. DeutschMann® Rallye Trebišov

Na úvod je potrebné povedať, že rýchlostné skúšky nebudú pre posádky úplne novými, pretože v takej alebo onakej podobe sa používali pri iných rally, hlavne Rally Košice. Je to dané tým, že mesto Trebišov a blízke okolie sa nachádza na východoslovenskej nížine, kde štátne cesty sú vedené rovne. V okolí Trebišova je minimum lesov, preto tam nie sú ani lesné cesty. A tak krásne, športovo veľmi náročné trate, vybraté pre 2. DeutschMann® Rallye Trebišov, sú v Slanských vrchoch.

Stránky