Slovenský rally pohár v Trebišove patril Spišákovcom

Súčasťou Majstrovstiev Slovenska je so skrátenou traťou už dlhodobo aj Slovenský rally pohár, ktorý je pre súťažné posádky prípravou pre hlavný šampionát. Na 3. DeutschMann® Rallye Trebišov odštartovalo v tomto pohári 12 posádok, z ktorých najrýchlejšími boli bratia Pavol a Štefan Spišákovci na Lade VFTS.

Dvanásť posádok na štarte, deväť z nich v cieli. Takáto je bilancia Slovenského rally pohára na treťom ročníku trebišovskej rally, ktorá sa konala v posledné augustové dni. Horúce počasie preverilo nielen posádky, ale najmä súťažnú techniku, ktorá mnohé z nich aj pozlostila. Všetci jazdci mali absolvovať tri rýchlostné skúšky s celkovou dĺžkou 37,10 kilometrov. Prvé dve z nich vyhrali jednoznačne Pavol Spišák so Štefanom Spišákom na svojej krásnej a najmä rýchlej Lade VFTS, vďaka čomu si pred poslednou RS vybudovali náskok vyše 20 sekúnd na svojich konkurentov. Ten bol až do záveru súťaže postačujúci a posádka sa vďaka tomu postavila na najvyššiu priečku. Druhé miesto v absolútnom poradí SRP si v poslednej skúške najrýchlejším časom vybojovali Tomáš Polovka s Danielom Turcsányim na Seate Ibiza. Posádka vďaka tomu zvýšila svoj náskok v priebežnom hodnotení, kde si aktuálne udržuje prvú priečku.

Tretie miesto získali v Trebišove Rudolf Domby s Rolandom Neugebauerom na BMW 318Ti Compact. Všetky tri uvedené dvojice boli najrýchlejšie nielen v absolútnom poradí, ale aj v najsilnejšej triede RP3. V tej o niečo objemovo slabšej – RP2, vyhrali Vladimír Hvizdoš s Michalom Svatom na Peugeote 206.

Neoficiálne výsledky:

1. Spišák – Spišák, Lada VFTS
2. Polovka – Turcsányi, Seat Ibiza
3. Domby – Neugebauer, BMW 318Ti Compact
4. Košč – Revák, Peugeot 206
5. Hvizdoš – Svat, Peugeot 206
6. Ďurkovič – Kiškováčová, Lada VFTS
7. Adami – Gallo, Honda Civic
8. Valluš – Valluš, Renault Clio
9. Pliešovský – Bergeľ, Peugeot 106

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 3. DeutschMann® Rallye Trebišov