V Trebišove nás čaká skvelý sprievodný program so skupinou Olympic

Olympic

Koncert legendárnej skupiny Olympic, skvelá fan zóna s prehliadkou súťažných vozidiel, autogramiáda či vystúpenia pre deti a dospelých. Aj na to sa môžu tešiť fanúšikovia 3. DeutschMann® Rallye Trebišov na konci augusta.

Príjemný program pre motoršportových, ale aj hudobných nadšencov, pripravili na posledné dni letných prázdnin organizátori z Auto klubu Košice so spoločnosťou DeutschMann®. V dňoch 30.-31.8. sa uskutoční 3. ročník DeutschMann® Rallye Trebišov, ktorý privíta súťažné posádky Majstrovstiev Slovenska v rally a Slovenského rally pohára. Súťažná trať je kvôli rovinatým cestám v okolí situovaná ďalej od mesta, ale celá rally bude mať svoje zázemie práve v Trebišove. Riaditeľstvo a servisné parkovisko sa budú už tradične nachádzať v priestoroch Autolakovne na Dopravnej ulici. Slávnostný štart a cieľ budú situované na Námestie Boleslava Romana a rovnako tak aj sprievodný program.

Súťažnému programu budú predchádzať registrácia, administratívne a technické preberanie a obhliadka trate, ktoré posádky absolvujú vo štvrtok večer a v piatok. V piatok večer dochádza k prvému „prepojeniu“ súťažného a sprievodného programu, keď súčasťou slávnostného štartu rally bude tzv. fan zóna a to už od 18. hodiny. Fanúšikovia budú môcť nahliadnuť do súťažných vozidiel, odfotiť sa so svojimi pretekárskymi idolmi či pozbierať zopár cenných podpisov. Od 19. hodiny sa na rampe postupne predstavia všetci súťažiaci a od 20. hodiny už príde na rad koncert českej hudobnej skupiny Olympic.

V sobotu si všetci musia trochu privstať, pretože prvá rýchlostná skúška Regeta štartuje už o 7:43 hod. Po nej prídu na rad dva prejazdy Herľanmi a po 11. hodine servisná prestávka. Poobedný program bude obsahovať po dva prejazdy Regety a dva prejazdy Herľanmi v opačnom smere od Banského. Počas zápolenia posádok na trati bude na námestí v Trebišove prebiehať ďalší sprievodný program s atrakciami prevažne pre deti. Od deviatej hodiny to bude tiež autogramiáda hercov zo seriálu Oteckovia, od jedenástej hodiny sa o program postará Spievankovo po trinástej hodine to bude viacero vystúpení detí zo základných škôl v Trebišove. Prvé súťažné posádky, práve tie najrýchlejšie, uvidíme na cieľovej rampe a teda aj na slávnostnom vyhlasovaní výsledkov od 17.

hodiny. Kompletný program je zverejnený na webstránke organizátora trebisov.rallye.sk. Prihlasovanie na súťaž bude ukončené 17. augusta, s redukovaným vkladom už 14. augusta. Po tomto termíne sa dozvieme mená posádok, na ktoré sa v Trebišove môžeme tešiť.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 3. DeutschMann® Rallye Trebišov