Tretí ročník DeutschMann® Rallye Trebišov priniesol tretích víťazov

Horúce letné počasie, ale aj dlhšia prázdninová prestávka, sa podpísali na napínavom priebehu 3. DeutschMann® Rallye Trebišov. Súťaž sa konala v posledný augustový víkend a priniesla víťazstvo poľskej posádke Grzegorz Grzyb – Jakub Wrobel.

Piatou súťažou z kalendára Majstrovstiev Slovenska v rally bola víkendová DeutschMann® Rallye Trebišov. Do štatistík troch ročníkov sa so zrýchľujúcim sa tempom zapísala poľská posádka Grzyb – Wrobel. Dvojica získala raz tretie, raz druhé a tento rok prvé miesto v absolútnom poradí. Vďaka tomu zvýšila svoj bodový náskok v priebežnom hodnotení slovenského šampionátu. „Bol to celý deň veľký boj o víťazstvo. Na začiatku sme urobili veľa chýb. Na Regete sme sa necítili dobre, lebo je rýchla, úzka a dosť nebezpečná. Keď sme ju už lepšie spoznali, dokázali sme zrýchliť a pomohlo nám to vyhrať celú súťaž. Sme veľmi radi, vedieme slovenský šampionát, aj keď je toho pred nami ešte stále dosť,“ zhrnul unavený, ale zároveň spokojný poľský jazdec.

Na druhom mieste, so stratou len 1,5 sekundy, skončili Martin Koči s Radovanom Moznerom. Posádka vyhrala až päť zo siedmich rýchlostných skúšok a bola po celý deň v podstate najrýchlejšou, avšak postretol ju dvojitý defekt, ktorý nestihla včas opraviť. Za meškanie do časovej kontroly tak dostala 10-sekundovú penalizáciu. „Podali sme dnes skvelý výsledok, snažili sme sa tak, ako ešte s Radom nikdy nie. Mrzí nás, že sme mali dvakrát pomalý defekt, spúšťalo nám raz jedno, raz druhé koleso. S Gregorom to bol pekný súboj, vedeli sme si ho celý deň držať za sebou, akurát v predposlednej skúške nejako ustrelil.“

Tretie miesto v absolútnom poradí získala posádka tretej národnosti, ale s podobným vozidlom Škoda Fabia R5 a to Roman Odložilík s Martinom Turečekom a to s veľkým náskokom pred svojimi českými konkurentmi Karlom Trněným s Václavom Pritzlom na Forde Fiesta R5. Päticu najrýchlejších uzatvárali Igor Drotár s Imrichom Ferenczom. Spomenúť musíme aj šiestych v poradí, ktorými sa stali Richard a Róbert Čechovci. Posádka dosiahla doposiaľ svoj najlepší výkon. V tesnom závese za nimi došla do cieľa najrýchlejšia dvojica triedy 3, ktorou boli Tomáš Konečný s Matúšom Lejkom na Subaru WRX Sti. „Podarilo sa nám vyhrať, ale vôbec to nebolo jednoduché. Tie očakávania, ktoré som mal, že na Herľanoch budeme dostávať, sa nenaplnili, lebo súperi mali technické problémy. Ale po tom všetkom som rád, že sme tu,“ prezradil v cieli Konečný.

Prvé miesto, avšak nielen v triede 6, ale aj absolútne medzi vozidlami 2WD, získali bratia Kamil a Erik Švecovci na Peugeote 208 R2. Pri treťom štarte na tomto vozidle to bol naozaj výborný výsledok. Medzi dvojlitrami v triede 6 boli najlepší Ján Laurinc s Milanom Timkom na Renaulte Clio Williams. Triedu 12 ovládli jednoznačne Peter Šablatúra s Lukášom Antalíkom na Seate Ibiza Tdi a triedu 7 Gabriel Tamás s Máriom Gallovičom na Škode Fabia. Nespomenutá nám zostala ešte najrýchlejšia zmiešaná posádka, ktorá vyhrala triedu 11 a zároveň DeutschMann® Cup – ňou boli Marek Špavelko so Zuzanou Lieskovcovou na VW Polo Proto. Do cieľa došla aj jediná dvojica pravidelnosti, ktorú tvorili Gabriel Szenderák s Petrom Szappanosom na naozaj prekrásnej Škode 110R.

Celkovo do cieľa MSR dorazilo 24 posádok z 36 odštartovaných. Tie, ktoré nedojazdili, postretla technická porucha alebo havarovali. Našťastie nikomu sa nič vážnejšie nestalo a celá súťaž tak prebehla bez komplikácií.