3. DeutschMann® Rallye: Po prvej sekcii vedú Koči s Moznerom

S náskokom vyše siedmich sekúnd sa vo vedení 3. DeutschMann® Rallye Trebišov po prvej sekcii nachádza posádka Martin Koči – Radovan Mozner na Škode Fabia R5. Súťaž pokračuje zvyšnými štyrmi rýchlostnými skúškami.

Košická posádka vyhrala dve z troch skúšok, pričom najväčší náskok si vytvorila hneď na tej prvej. Do druhej sekcie vyštartovala pozitívne naladená a bude sa snažiť udržať si vedenie. „Ráno sme sa snažili vytvoriť si nejaký náskok, lebo nám Regeta sedí a vedeli sme, že tie Herľany sú v podstate taká okruhová skúška na širokom asfalte a každý to tam pozná. Ale aj tam sme s Grzybom boli v sekunde. Snažíme sa ako vieme, zatiaľ je všetko fajn, sme spokojní a tešíme sa do druhého kola.“ Tak, ako Koči zhodnotil štart súťaže pozitívne, tak ho jeho súper Grzyb zhodnotil negatívne. Podľa jeho vyjadrenia mu k vyššej rýchlosti chýbali skúsenosti z RS Regeta. „Prvú skúšku sme prehrali, aj keď práve tam sme nechceli až toľko stratiť. Chlapci tam minulý rok na Košiciach jazdili a nám sa pokazilo auto, takže sme tam už nedošli a dnes nám to presne chýbalo. Je to ťažká rýchlostka, úzka, nebezpečná, rýchla, v lese na šotoline. Do ďalšieho kola si snáď napravíme chuť a budeme ďalej bojovať.“

Tretiu priečku si až do druhej skúšky držali Ondrej so Slovákom, ale žiaľ, v tretej RS sa skĺzli z trate a už sa odtiaľ nedostali. Veľmi podobne, na bruchu, ostali v tejto skúške visieť aj Kekeňákovci. Mimo trate boli aj Suľžin s Hudikom, ale svoje vozidlo sa im podarilo vrátiť na trať. Takéto šťastie nemali Šandrej s Kacvinským, ktorí skončili na streche, ale posádka je našťastie v poriadku. S technickými problémami bojovali bratia Lapdavskí a aj keď veľa času stratili, v súťaži ďalej pokračujú. Pre technické poruchy odstúpili už aj Hudy s Frischom, Gavlák s Horniačkom, Majerčák s Tischlerom, Grumich s Kvokačkom a Stoklas s Markovičovou. Zo zdravotných dôvodov nepokračujú Béreš st. s Bačinským.

Do druhej sekcie nastúpilo 26 posádok slovenského šampionátu, ku ktorým sa pridalo 12 dvojíc Slovenského rally pohára. Tie z nich, ktoré dokážu zvládnuť celú trať, uvidíme na cieľovej rampe po 17. hodine.

Priebežné poradie TOP5 po RS3:
1. Koči – Mozner, Škoda Fabia R5 22:10,9
2. Grzyb – Wrobel, Škoda Fabia R5 +7,1
3. Odložilík - Tureček, Škoda Fabia R5 +38,0
4. Drotár - Ferencz, Škoda Fabia R5 +1:16,1
5. Trněný – Pritzl, Ford Fiesta R5 +1:32,6

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 3. DeutschMann® Rallye Trebišov