Do štartu 3. DeutschMann® Rallye Trebišov zostávajú necelé dva mesiace

Sedem rýchlostných skúšok na 87 kilometroch prinesie na konci letných prázdnin 3. DeutschMann® Rallye Trebišov. Organizátori pri tvorbe programu mysleli nielen na posádky, ale aj na divákov.

Príprava tretieho ročníka DeutschMann® Rallye Trebišov je naozaj mimoriadne náročná a to nielen kvôli generačnej výmene v košickom Auto klube, ale aj z dôvodu viacerých záporných stanovísk k uzávierkam tratí. Ako sa však hovorí, k úspechu je potrebné vedieť využiť negatíva vo svoj prospech. To zistia pri pohľade na časový harmonogram tejto súťaže najmä diváci, ktorí sa môžu tešiť až na štyri prejazdy súťažných posádok po jednej trati. Takže sa zo svojho diváckeho miesta nemusia ani pohnúť a uvidia toho naozaj veľa.

Poďme sa však pekne po poriadku pozrieť na Zvláštne ustanovenia, ktoré dnes zverejnil organizátor súťaže. 3. DeutschMann® Rallye Trebišov sa uskutoční v dňoch 30.-31.augusta 2019, teda v posledný prázdninový víkend. Bude už piatou súťažou Majstrovstiev Slovenska v rally a Majstrovstiev Slovenska historických automobilov v rally a treťou súťažou Slovenského rally pohára. Okrem toho sa jej môžu zúčastniť aj posádky Rally Legend, Rally pravidelnosti historických automobilov a vyhlásený je aj DeutschMann® Cup – pohár pre zmiešané alebo čisto ženské posádky.

Aj keď administratívne preberanie, technické preberanie, obhliadky trate a slávnostný štart sú naplánované už na štvrtok, resp. piatok, súťažný program rally odštartuje až v sobotu ráno. Samospráva mesta Trebišov totiž pre tento rok nesúhlasila s organizáciou mestského okruhu, a ten bol tak z plánov vyškrtnutý. Namiesto neho sa však diváci môžu tešiť na rôzne iné športové aktivity. Skvelým zakončením piatkového dňa bude vo večerných hodinách koncert skupiny Olympic.

Čo sa týka súťažnej trate pre posádky šampionátu, tú by malo tvoriť sedem rýchlostných skúšok na známych tratiach s celkovou dĺžkou 87 kilometrov. Pre pohárové posádky to budú tri RS s dĺžkou 36,9 km.

Umiestnenie riaditeľstva súťaže zostáva nezmenené a to v Autolakovni na Dopravnej ulici v Trebišove. Na ploche za ním bude už tradične umiestnené servisné parkovisko. Slávnostné otvorenie súťaže i záverečné odovzdávanie cien sa uskutočnia na Námestí Boleslava Romana.

Všetky ďalšie informácie, predovšetkým Zvláštne ustanovenia, sú zverejnené na webstránke organizátora trebisov.rallye.sk. Prihlasovanie na súťaž bude spustené v pondelok na sams-asn.sk. Ďalšie informácie pre posádky, fanúšikov či médiá zverejníme postupne v ďalších tlačových správach.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 3. DeutschMann® Rallye Trebišov