Slávnostný štart 3. DeutschMann® Rallye spestrilo množstvo divákov

Horúce letné počasie sprevádzalo súťažné posádky 3. DeutschMann® Rallye Trebišov nielen pri doobedňajšom programe, ale aj pri tom večernom, ktorým bol slávnostný štart. V centre Trebišova sa rozozneli silné zvuky motorov, ktoré prilákali na námestie veľké množstvo divákov.

Štartovou rampou prešlo 48 súťažných posádok so svojimi vozidlami od „najjednoduchších“ dvojkoliek až po najsilnejšie „štvorkolky“. Najväčšími adeptmi na zisk prvenstva sú v Trebišove tri posádky, avšak pri silnej konkurencii môžu prekvapiť aj tie ďalšie v poradí. Dvojicu, ktorá na tejto súťaži ešte doteraz nevyhrala, tvoria Grzegorz Grzyb s Jakubom Wrobelom, ktorí vedú priebežné hodnotenie slovenského šampionátu. „Trebišov všetci už dobre poznáme, aj tieto trate. Zajtra bude asi dosť teplo, ale sme na to pripravení, všetko úžasne funguje. Len ma trochu mrzí, že je na ceste toľko šotoliny, ktorej bude ešte viac. Ale všetci budú mať rovnaké podmienky,“ zhrnul krásnou poľskou slovenčinou jazdec. Ku rýchlostným skúškam sa podobne vyjadril aj Martin Koči, ktorého bude navigovať Radovan Mozner. Košická posádka by chcela stiahnuť svoju stratu v hodnotení šampionátu. „Tieto trate poznáme, lebo sme tu doma, ale myslím, že už ich pozná skoro každý. Je to pre mňa určite aj psychická podpora domáceho publika. Chceli by sme urobiť čo najlepší výsledok. Keďže bojujeme o titul, ciele musia byť najvyššie a my sa posnažíme podať stopercentný výkon“.


Posádky s najvyššími štartovnými číslami si však musia dať pozor nielen na tú najbližšiu konkurenciu, ktorá štartuje za nimi, ale aj na štartovné číslo 7. To dostali Tomáš Ondrej s Jakubom Slovákom na vozidle Ford Fiesta špecifikácie WRC. Posádka sa do súťažného auta vrátila po roku, takže jej možno chvíľu potrvá, kým si zvykne na súťažnú techniku, ale určite bude konkurencieschopná. „Toto auto je novšia generácia WRC toho, čo som jazdil predtým a je to naozaj úplne iné, všetky vlastnosti sú niekde inde. Je škoda, že mám na ňom najazdené toľko málo kilometrov, ale napriek tomu som mal z testu dobrý pocit. Musím sa trochu rozjazdiť, prvé tri rýchlostky sa posnažíme zvládnuť bez problémov a potom trochu zatiahneme“, prezradil Srnka.

Veľké súboje očakávame nielen v absolútnom poradí, ale aj v jednotlivých triedach. Či už medzi tromi „Protami“ v triede 11, alebo medzi Mitsubishi a Subaru v triede 3 a samozrejme v ďalších a ďalších triedach. Ako to celé dopadne sa dozvieme už v sobotu podvečer po 16. hodine. Priebežné výsledky bude možné sledovať na webstránke vysledky.srs.sk.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 3. DeutschMann® Rallye Trebišov