V Trebišove po prvej sekcii vedie Valoušek

Za nami je prvá sekcia DeutschMann® Rallye Trebišov s dvomi rýchlostnými skúškami. Vo vedení sa priebežne nachádzajú Pavel Valoušek s Veronikou Havelkovou. Ich náskok na druhého Grzyba s Wrobelom a tretieho Kočiho so Schovánkom je však len päť sekúnd.

Po ôsmej hodine ráno dnes odštartoval súťažný program DeutschMann® Rallye Trebišov svojou prvou rýchlostnou skúškou. Tesne pred štartom sa so súťažou kvôli technickým problémom rozlúčili Vlado Hanuš s Jaroslavom Novákom na Forde Fiesta R5 a na slávnostný štart v rámci Slovenského rally pohára už včera nenastúpili ani bratia Vallušovci.

Samotný priebeh rally je však mimoriadne napínavý, pretože prvé dve rýchlostné skúšky spoznali dvoch rôznych víťazov, pričom viaceré posádky chybovali alebo len hľadali vhodné tempo. Priebežnú vedúcu pozíciu držia Valoušek s Havelkovou. Ani oni sa nevyhli chybám, ktoré sú spojené najmä s novou súťažnou technikou. „Trochu sme sa museli učiť s autom. Na prvej skúške sme šli 3 kilometre bez boostu – aktivovaného závodného režimu. Zdalo sa mi, akoby sme išli krokom. Potom som zistil chybu, zapol som plný režim a mohli sme pokračovať. Na dvojke to bolo krásne, rýchle, s autom sme sa skvele zladili, ale v jednom z retardérov nám zdochlo auto a kým som znovu naštartoval, stratili sme tam asi 15 sekúnd. Auto je perfektné, užívame si to“, zhrnul český jazdec.

Čas len o dve sekundy pomalší ako prvý Valoušek zajazdil v prvej skúške Martin Koči. Druhá skúška mu však úplne nesadla a tomu prispôsobil aj svoje tempo. „Prvá rýchlostná skúška je dobrá, sadla nám, mali sme na nej aj dobrý čas. Dvojka je dosť nebezpečná, na vytočenú 5-ku na úzkej ceste. V rýchlych úsekoch sme urobili pár chýb, viem o 20 sekundách, ktoré sme tam nechali. Necítil som sa však na to, aby som extra riskoval.“ Aj kvôli tomu Martin po druhej skúške spadol na tretie miesto, za Poliaka Grzegorza Grzyba. Aktuálne poradie po dvoch skúškach je teda Valoušek – Havelková, Grzyb – Wrobel, Koči – Schovánek.

V skvelom tempe odštartovali aj Jozef Semerád s Radom Moznerom na Mitsubishi Lancer Evo IX, ktorí aktuálne obsadzujú piate miesto v absolútnom poradí. Na druhého Gavláka v triede 3 majú náskok 20 sekúnd.

Zdenka Tamášová Frývaldská
Tlačový tajomník DeutschMann® Rallye Trebišov