DeutschMann® Cup na trebišovskej rally podporí ženy v motoršporte

debnarova2

Množstvo noviniek a inovácií sa snažia pre druhý ročník DeutschMann® Rallye Trebišov priniesť jej organizátori z Auto klubu Košice a spoločnosti DeutschMann®. Jednou z nich je aj DeutschMann® Cup pre posádky, ktorých aspoň jedným členom je žena.

Rozšírenie trate o večerný mestský okruh, tradičný koncert s ďalším skvelým hudobníkom, bohatý sprievodný program pre deti i dospelých a zaujímavý súťažný program. To všetko a ešte viac prinesie už tento piatok a sobotu 2. DeutschMann® Rallye Trebišov.

V rámci klasifikácie sa organizátori rozhodli zaviesť novú tradíciu pre podporu žien v motoristickom športe. Vypísali tak DeutschMann® Cup, ktorý je určený pre tie posádky, ktoré tvorí minimálne jedna žena. Keďže v Majstrovstvách Slovenska nie je kvôli nízkej účasti nežného pohlavia v rally vypísaný žiadny Dámsky pohár alebo klasifikácia zmiešaných posádok, toto by mala byť pre takéto posádky náhrada i odmena.

Zoznam prihlásených obsahuje päť zmiešaných posádok, ktoré budú klasifikované v DeutschMann® Cup a to dvojice Hanuš – Jugasová, Smékal – Nemcová, Kysucký – Kysucká, Pecuch – Dudášová a Debnárová – Laurincová. Veríme, že všetky posádky dorazia úspešne na cieľovú rampu, kde bude ich snaha a rýchlosť organizátormi ocenená cenami.

Zdenka Frývaldská
Tlačový tajomník 2. DeutschMann® Rallye Trebišov